
Novostavby Dubnica nad Váhom
medián 2 798 €/m²
Ceny
- Byty na prenájom39 ponúk
- 550 €/mes.
- Byty na predaj94 ponúk
- 2 409 €/m²
- Domy na predaj12 ponúk
- 1 300 €/m²
- Novostavby23 ponúk, 3 vo výstavbe
- 2 798 €/m²
- Chaty a chalupy9 ponúk
- 48 500 €
- Pozemky25 ponúk
- 73 €/m²
- Investičné byty65 ponúk
- výnos 4,7 %
| Izby | Ponuky | Cena | €/m² |
|---|---|---|---|
| 1-izbové | 24 | 84 745 € | 2 565 |
| 2-izbové | 22 | 129 945 € | 2 320 |
| 3-izbové | 40 | 155 000 € | 2 250 |
Vývoj ponukových cien
Byty na predaj
2 347 €/m²+8,1 % za rok
05/202309/2026
| 05/2023 | 1 932 €/m² | 2 534 €/m² |
|---|---|---|
| 06/2023 | 1 889 €/m² | 2 547 €/m² |
| 07/2023 | 1 914 €/m² | 2 547 €/m² |
| 08/2023 | 1 930 €/m² | 2 524 €/m² |
| 09/2023 | 1 937 €/m² | 2 511 €/m² |
| 10/2023 | 1 886 €/m² | 2 521 €/m² |
| 11/2023 | 1 879 €/m² | 2 496 €/m² |
| 12/2023 | 1 853 €/m² | 2 495 €/m² |
| 01/2024 | 1 853 €/m² | 2 510 €/m² |
| 02/2024 | 1 891 €/m² | 2 499 €/m² |
| 03/2024 | 1 918 €/m² | 2 504 €/m² |
| 04/2024 | 1 861 €/m² | 2 525 €/m² |
| 05/2024 | 1 880 €/m² | 2 527 €/m² |
| 06/2024 | 1 892 €/m² | 2 538 €/m² |
| 07/2024 | 1 956 €/m² | 2 530 €/m² |
| 08/2024 | 1 924 €/m² | 2 555 €/m² |
| 09/2024 | 1 914 €/m² | 2 586 €/m² |
| 10/2024 | 1 941 €/m² | 2 571 €/m² |
| 11/2024 | 1 997 €/m² | 2 594 €/m² |
| 12/2024 | 2 043 €/m² | 2 646 €/m² |
| 01/2025 | 2 034 €/m² | 2 696 €/m² |
| 02/2025 | 2 031 €/m² | 2 698 €/m² |
| 03/2025 | 2 111 €/m² | 2 815 €/m² |
| 04/2025 | 2 136 €/m² | 2 812 €/m² |
| 05/2025 | 2 050 €/m² | 2 802 €/m² |
| 06/2025 | 2 109 €/m² | 2 822 €/m² |
| 07/2025 | 2 050 €/m² | 2 832 €/m² |
| 08/2025 | 2 085 €/m² | 2 844 €/m² |
| 09/2025 | 2 171 €/m² | 2 909 €/m² |
| 10/2025 | 2 208 €/m² | 2 943 €/m² |
| 11/2025 | 2 238 €/m² | 3 013 €/m² |
| 12/2025 | 2 254 €/m² | 3 072 €/m² |
| 01/2026 | 2 254 €/m² | 2 993 €/m² |
| 02/2026 | 2 280 €/m² | 3 085 €/m² |
| 03/2026 | 2 263 €/m² | 3 034 €/m² |
| 04/2026 | 2 303 €/m² | 3 080 €/m² |
| 05/2026 | 2 319 €/m² | 3 062 €/m² |
| 06/2026 | 2 383 €/m² | 3 035 €/m² |
| 07/2026 | 2 326 €/m² | 3 048 €/m² |
| 08/2026 | 2 274 €/m² | 3 035 €/m² |
| 09/2026 | 2 347 €/m² | 3 070 €/m² |
Domy na predaj · okres okres Ilava
1 854 €/m²+11,1 % za rok
05/202309/2026
| 05/2023 | 1 486 €/m² | 1 776 €/m² |
|---|---|---|
| 06/2023 | 1 505 €/m² | 1 790 €/m² |
| 07/2023 | 1 615 €/m² | 1 777 €/m² |
| 08/2023 | 1 614 €/m² | 1 773 €/m² |
| 09/2023 | 1 565 €/m² | 1 773 €/m² |
| 10/2023 | 1 561 €/m² | 1 765 €/m² |
| 11/2023 | 1 609 €/m² | 1 736 €/m² |
| 12/2023 | 1 695 €/m² | 1 744 €/m² |
| 01/2024 | 1 663 €/m² | 1 748 €/m² |
| 02/2024 | 1 677 €/m² | 1 736 €/m² |
| 03/2024 | 1 688 €/m² | 1 731 €/m² |
| 04/2024 | 1 640 €/m² | 1 745 €/m² |
| 05/2024 | 1 722 €/m² | 1 727 €/m² |
| 06/2024 | 1 684 €/m² | 1 729 €/m² |
| 07/2024 | 1 752 €/m² | 1 723 €/m² |
| 08/2024 | 1 705 €/m² | 1 722 €/m² |
| 09/2024 | 1 676 €/m² | 1 734 €/m² |
| 10/2024 | 1 837 €/m² | 1 742 €/m² |
| 11/2024 | 1 748 €/m² | 1 746 €/m² |
| 12/2024 | 1 676 €/m² | 1 799 €/m² |
| 01/2025 | 1 824 €/m² | 1 808 €/m² |
| 02/2025 | 1 779 €/m² | 1 801 €/m² |
| 03/2025 | 1 796 €/m² | 1 826 €/m² |
| 04/2025 | 1 783 €/m² | 1 796 €/m² |
| 05/2025 | 1 586 €/m² | 1 777 €/m² |
| 06/2025 | 1 634 €/m² | 1 801 €/m² |
| 07/2025 | 1 751 €/m² | 1 793 €/m² |
| 08/2025 | 1 709 €/m² | 1 762 €/m² |
| 09/2025 | 1 668 €/m² | 1 793 €/m² |
| 10/2025 | 1 652 €/m² | 1 812 €/m² |
| 11/2025 | 1 658 €/m² | 1 823 €/m² |
| 12/2025 | 1 782 €/m² | 1 818 €/m² |
| 01/2026 | 1 794 €/m² | 1 761 €/m² |
| 02/2026 | 1 774 €/m² | 1 788 €/m² |
| 03/2026 | 1 740 €/m² | 1 768 €/m² |
| 04/2026 | 1 726 €/m² | 1 781 €/m² |
| 05/2026 | 1 752 €/m² | 1 765 €/m² |
| 06/2026 | 1 848 €/m² | 1 855 €/m² |
| 07/2026 | 1 834 €/m² | 1 838 €/m² |
| 08/2026 | 1 841 €/m² | 1 827 €/m² |
| 09/2026 | 1 854 €/m² | 1 853 €/m² |
Pozemky na predaj · okres okres Ilava
109 €/m²+13,9 % za rok
05/202309/2026
| 05/2023 | 73 €/m² | 65 €/m² |
|---|---|---|
| 06/2023 | 75 €/m² | 67 €/m² |
| 07/2023 | 71 €/m² | 67 €/m² |
| 08/2023 | 138 €/m² | 67 €/m² |
| 09/2023 | 71 €/m² | 69 €/m² |
| 10/2023 | 136 €/m² | 70 €/m² |
| 11/2023 | 138 €/m² | 68 €/m² |
| 12/2023 | 141 €/m² | 68 €/m² |
| 01/2024 | 142 €/m² | 68 €/m² |
| 02/2024 | 207 €/m² | 67 €/m² |
| 03/2024 | 90 €/m² | 66 €/m² |
| 04/2024 | 74 €/m² | 70 €/m² |
| 05/2024 | 81 €/m² | 69 €/m² |
| 06/2024 | 71 €/m² | 70 €/m² |
| 07/2024 | 77 €/m² | 70 €/m² |
| 08/2024 | 82 €/m² | 70 €/m² |
| 09/2024 | 87 €/m² | 71 €/m² |
| 10/2024 | 90 €/m² | 70 €/m² |
| 11/2024 | 97 €/m² | 71 €/m² |
| 12/2024 | 82 €/m² | 71 €/m² |
| 01/2025 | 84 €/m² | 72 €/m² |
| 02/2025 | 76 €/m² | 72 €/m² |
| 03/2025 | 84 €/m² | 74 €/m² |
| 04/2025 | 78 €/m² | 76 €/m² |
| 05/2025 | 76 €/m² | 76 €/m² |
| 06/2025 | 94 €/m² | 77 €/m² |
| 07/2025 | 96 €/m² | 77 €/m² |
| 08/2025 | 97 €/m² | 75 €/m² |
| 09/2025 | 96 €/m² | 76 €/m² |
| 10/2025 | 95 €/m² | 77 €/m² |
| 11/2025 | 100 €/m² | 76 €/m² |
| 12/2025 | 111 €/m² | 79 €/m² |
| 01/2026 | 95 €/m² | 77 €/m² |
| 02/2026 | 97 €/m² | 77 €/m² |
| 03/2026 | 98 €/m² | 80 €/m² |
| 04/2026 | 97 €/m² | 80 €/m² |
| 05/2026 | 84 €/m² | 80 €/m² |
| 06/2026 | 71 €/m² | 85 €/m² |
| 07/2026 | 73 €/m² | 83 €/m² |
| 08/2026 | 73 €/m² | 85 €/m² |
| 09/2026 | 109 €/m² | 85 €/m² |
Priemerné ponukové ceny za m² · 09/2026
Trenčiansky kraj: medziročná zmena cien predaných bytov a domov +11,6 % (Štatistický úrad SR, 2. štvrťrok 2026)
Dubnica nad Váhom v číslach
Sociálna úroveň
Nadpriemerná
Obyvatelia
21 356−12,8 % za 10 rokov
20112025
| 2011 | 25 229 |
|---|---|
| 2012 | 25 116 |
| 2013 | 24 975 |
| 2014 | 24 721 |
| 2015 | 24 497 |
| 2016 | 24 262 |
| 2017 | 24 068 |
| 2018 | 23 762 |
| 2019 | 23 550 |
| 2020 | 23 259 |
| 2021 | 22 286 |
| 2022 | 22 023 |
| 2023 | 21 805 |
| 2024 | 21 732 |
| 2025 | 21 356 |
Priemerný vek
45,3SR 42,6
0–14SR12,3 %
15–248,3 %
25–3918,5 %
40–6438,4 %
65+22,5 %
Nezamestnanosť
3 %SR 4 %
12/202308/2026
| 12/2023 | 2,4 % | 4,1 % |
|---|---|---|
| 01/2024 | 2,4 % | 4 % |
| 02/2024 | 2,4 % | 4 % |
| 03/2024 | 2,4 % | 3,9 % |
| 04/2024 | 2,4 % | 3,9 % |
| 05/2024 | 2,4 % | 3,9 % |
| 06/2024 | 2,5 % | 3,9 % |
| 07/2024 | 2,5 % | 3,9 % |
| 08/2024 | 2,5 % | 3,9 % |
| 09/2024 | 2,5 % | 3,9 % |
| 10/2024 | 2,5 % | 3,9 % |
| 11/2024 | 2,5 % | 3,9 % |
| 12/2024 | 2,5 % | 3,8 % |
| 01/2025 | 2,6 % | 3,8 % |
| 02/2025 | 2,6 % | 3,8 % |
| 03/2025 | 2,6 % | 3,8 % |
| 04/2025 | 2,7 % | 3,8 % |
| 05/2025 | 2,7 % | 3,8 % |
| 06/2025 | 2,7 % | 3,8 % |
| 07/2025 | 2,7 % | 3,8 % |
| 08/2025 | 2,7 % | 3,8 % |
| 09/2025 | 2,8 % | 3,8 % |
| 10/2025 | 2,8 % | 3,8 % |
| 11/2025 | 2,8 % | 3,8 % |
| 12/2025 | 2,8 % | 3,8 % |
| 01/2026 | 2,9 % | 3,9 % |
| 02/2026 | 2,9 % | 3,9 % |
| 03/2026 | 2,9 % | 3,9 % |
| 04/2026 | 3 % | 4 % |
| 05/2026 | 3 % | 4 % |
| 06/2026 | 3 % | 4 % |
| 07/2026 | 3 % | 4 % |
| 08/2026 | 3 % | 4 % |
Mzda v okrese
1 806 €SR 1 864 €
20092025
| 2009 | 688 € | 803 € |
|---|---|---|
| 2010 | 738 € | 828 € |
| 2011 | 803 € | 853 € |
| 2012 | 814 € | 881 € |
| 2013 | 810 € | 891 € |
| 2014 | 872 € | 957 € |
| 2015 | 893 € | 993 € |
| 2016 | 945 € | 1 034 € |
| 2017 | 1 008 € | 1 095 € |
| 2018 | 1 099 € | 1 171 € |
| 2019 | 1 167 € | 1 266 € |
| 2020 | 1 228 € | 1 324 € |
| 2021 | 1 279 € | 1 401 € |
| 2022 | 1 413 € | 1 500 € |
| 2023 | 1 568 € | 1 637 € |
| 2024 | 1 698 € | 1 749 € |
| 2025 | 1 806 € | 1 864 € |
Štatistický úrad SR 2025 · ÚPSVaR 08/2026 · INEKO · Profesia

