3-izbový byt s balkónom po kompletnej rekonštrukcii – Prešov, sídlisko II
Prešov, Prešov, okres Prešov
194 000 €
2 939 €/m² · 3-izb. · 66 m² · 14 dní v ponuke
- spĺňaIzbyHľadáte 33-izb.
Prešov, Prešov, okres Prešov
194 000 €
2 939 €/m² · 3-izb. · 66 m² · 14 dní v ponuke
Mirka Nešpora, Prešov, okres Prešov
185 000 €
2 434 €/m² · 3-izb. · 76 m² · 6. posch. · 15 dní v ponuke
Kotrádova 4, Prešov, okres Prešov
169 000 €
2 817 €/m² · 3-izb. · 60 m² · 5. posch. · 15 dní v ponuke

Čergovská 22, Prešov
178 000 €
2 342 €/m² · 3-izb. · 76 m² · 6. posch. · 16 dní v ponuke
Na Bikoši, Prešov, okres Prešov
335 000 €
2 264 €/m² · 3-izb. · 148 m² · 2. posch. · 16 dní v ponuke
Mukačevská, Prešov, okres Prešov
189 000 €
2 589 €/m² · 3-izb. · 73 m² · 7. posch. · 19 dní v ponuke
Antona Prídavka, Prešov, okres Prešov
169 990 €
2 576 €/m² · 3-izb. · 66 m² · 4. posch. · 19 dní v ponuke
Prostejovská, Prešov, okres Prešov
225 000 €
3 125 €/m² · 3-izb. · 72 m² · 5. posch. · 20 dní v ponuke
c.d., Prešov, okres Prešov
209 900 €
2 799 €/m² · 3-izb. · 75 m² · 2. posch.
Švábska, Prešov, okres Prešov
169 000 €
2 315 €/m² · 3-izb. · 73 m² · 3. posch.
Tarjányiho, Prešov, okres Prešov
236 820 €
3 076 €/m² · 3-izb. · 77 m² · 4. posch.
Šmeralova, Prešov, okres Prešov
199 000 €
2 551 €/m² · 3-izb. · 78 m² · 2. posch.
Vansovej, Prešov, okres Prešov
174 999 €
2 397 €/m² · 3-izb. · 73 m² · 2. posch. · 1× zlacnené

Višňová, Prešov
144 900 €
2 070 €/m² · 3-izb. · 70 m²
Ďumbierska, Prešov, okres Prešov
175 000 €
3 241 €/m² · 3-izb. · 54 m²
Ďumbierska, Prešov, okres Prešov
178 799 €
2 838 €/m² · 3-izb. · 63 m² · 7. posch.
Justičná, Prešov, okres Prešov
190 000 €
2 500 €/m² · 3-izb. · 76 m² · 7. posch.
Októbrová, Prešov, okres Prešov
169 000 €
2 965 €/m² · 3-izb. · 57 m²
Tarjányiho, Prešov, okres Prešov
240 999 €
3 301 €/m² · 3-izb. · 73 m² · 3. posch.
Antona Prídavka, Prešov, okres Prešov
179 999 €
2 500 €/m² · 3-izb. · 72 m² · 9. posch. · 1× zlacnené
| Izby | Ponuky | Cena | €/m² |
|---|---|---|---|
| 1-izbové | 46 | 130 000 € | 3 730 |
| 2-izbové | 87 | 162 900 € | 2 959 |
| 3-izbové | 109 | 185 000 € | 2 776 |
| 4-izbové | 41 | 259 000 € | 2 506 |
Byty na predaj
2 989 €/m²+11,3 % za rok
| 05/2023 | 2 208 €/m² | 2 534 €/m² |
|---|---|---|
| 06/2023 | 2 182 €/m² | 2 547 €/m² |
| 07/2023 | 2 150 €/m² | 2 547 €/m² |
| 08/2023 | 2 136 €/m² | 2 524 €/m² |
| 09/2023 | 2 142 €/m² | 2 511 €/m² |
| 10/2023 | 2 111 €/m² | 2 521 €/m² |
| 11/2023 | 2 090 €/m² | 2 496 €/m² |
| 12/2023 | 2 086 €/m² | 2 495 €/m² |
| 01/2024 | 2 083 €/m² | 2 510 €/m² |
| 02/2024 | 2 078 €/m² | 2 499 €/m² |
| 03/2024 | 2 117 €/m² | 2 504 €/m² |
| 04/2024 | 2 138 €/m² | 2 525 €/m² |
| 05/2024 | 2 171 €/m² | 2 527 €/m² |
| 06/2024 | 2 189 €/m² | 2 538 €/m² |
| 07/2024 | 2 208 €/m² | 2 530 €/m² |
| 08/2024 | 2 284 €/m² | 2 555 €/m² |
| 09/2024 | 2 323 €/m² | 2 586 €/m² |
| 10/2024 | 2 351 €/m² | 2 571 €/m² |
| 11/2024 | 2 393 €/m² | 2 594 €/m² |
| 12/2024 | 2 470 €/m² | 2 646 €/m² |
| 01/2025 | 2 541 €/m² | 2 696 €/m² |
| 02/2025 | 2 547 €/m² | 2 698 €/m² |
| 03/2025 | 2 610 €/m² | 2 815 €/m² |
| 04/2025 | 2 615 €/m² | 2 812 €/m² |
| 05/2025 | 2 624 €/m² | 2 802 €/m² |
| 06/2025 | 2 615 €/m² | 2 822 €/m² |
| 07/2025 | 2 696 €/m² | 2 832 €/m² |
| 08/2025 | 2 686 €/m² | 2 844 €/m² |
| 09/2025 | 2 686 €/m² | 2 909 €/m² |
| 10/2025 | 2 694 €/m² | 2 943 €/m² |
| 11/2025 | 2 679 €/m² | 3 013 €/m² |
| 12/2025 | 2 758 €/m² | 3 072 €/m² |
| 01/2026 | 2 796 €/m² | 2 993 €/m² |
| 02/2026 | 2 917 €/m² | 3 085 €/m² |
| 03/2026 | 2 915 €/m² | 3 034 €/m² |
| 04/2026 | 2 974 €/m² | 3 080 €/m² |
| 05/2026 | 2 980 €/m² | 3 062 €/m² |
| 06/2026 | 2 956 €/m² | 3 035 €/m² |
| 07/2026 | 2 932 €/m² | 3 048 €/m² |
| 08/2026 | 2 936 €/m² | 3 035 €/m² |
| 09/2026 | 2 989 €/m² | 3 070 €/m² |
Priemerné ponukové ceny za m² · 09/2026
Prešovský kraj: medziročná zmena cien predaných bytov a domov +8,9 % (Štatistický úrad SR, 2. štvrťrok 2026)
Sociálna úroveň
Priemerná
Obyvatelia
81 223−9,7 % za 10 rokov
| 2011 | 91 638 |
|---|---|
| 2012 | 91 352 |
| 2013 | 90 923 |
| 2014 | 90 187 |
| 2015 | 89 959 |
| 2016 | 89 618 |
| 2017 | 89 138 |
| 2018 | 88 680 |
| 2019 | 88 464 |
| 2020 | 87 886 |
| 2021 | 83 897 |
| 2022 | 82 927 |
| 2023 | 82 286 |
| 2024 | 81 702 |
| 2025 | 81 223 |
Priemerný vek
44,6SR 42,6
Nezamestnanosť
3,3 %SR 4 %
| 12/2023 | 3,5 % | 4,1 % |
|---|---|---|
| 01/2024 | 3,4 % | 4 % |
| 02/2024 | 3,4 % | 4 % |
| 03/2024 | 3,4 % | 3,9 % |
| 04/2024 | 3,4 % | 3,9 % |
| 05/2024 | 3,3 % | 3,9 % |
| 06/2024 | 3,3 % | 3,9 % |
| 07/2024 | 3,3 % | 3,9 % |
| 08/2024 | 3,3 % | 3,9 % |
| 09/2024 | 3,3 % | 3,9 % |
| 10/2024 | 3,3 % | 3,9 % |
| 11/2024 | 3,2 % | 3,9 % |
| 12/2024 | 3,2 % | 3,8 % |
| 01/2025 | 3,2 % | 3,8 % |
| 02/2025 | 3,1 % | 3,8 % |
| 03/2025 | 3,1 % | 3,8 % |
| 04/2025 | 3,1 % | 3,8 % |
| 05/2025 | 3,1 % | 3,8 % |
| 06/2025 | 3,1 % | 3,8 % |
| 07/2025 | 3 % | 3,8 % |
| 08/2025 | 3 % | 3,8 % |
| 09/2025 | 3 % | 3,8 % |
| 10/2025 | 3,1 % | 3,8 % |
| 11/2025 | 3,1 % | 3,8 % |
| 12/2025 | 3,1 % | 3,8 % |
| 01/2026 | 3,2 % | 3,9 % |
| 02/2026 | 3,2 % | 3,9 % |
| 03/2026 | 3,2 % | 3,9 % |
| 04/2026 | 3,3 % | 4 % |
| 05/2026 | 3,3 % | 4 % |
| 06/2026 | 3,3 % | 4 % |
| 07/2026 | 3,3 % | 4 % |
| 08/2026 | 3,3 % | 4 % |
Mzda v okrese
1 720 €SR 1 864 €
| 2009 | 697 € | 803 € |
|---|---|---|
| 2010 | 732 € | 828 € |
| 2011 | 767 € | 853 € |
| 2012 | 774 € | 881 € |
| 2013 | 785 € | 891 € |
| 2014 | 847 € | 957 € |
| 2015 | 875 € | 993 € |
| 2016 | 903 € | 1 034 € |
| 2017 | 956 € | 1 095 € |
| 2018 | 1 022 € | 1 171 € |
| 2019 | 1 104 € | 1 266 € |
| 2020 | 1 155 € | 1 324 € |
| 2021 | 1 219 € | 1 401 € |
| 2022 | 1 287 € | 1 500 € |
| 2023 | 1 430 € | 1 637 € |
| 2024 | 1 599 € | 1 749 € |
| 2025 | 1 720 € | 1 864 € |
Štatistický úrad SR 2025 · ÚPSVaR 08/2026 · INEKO · Profesia