Domy na predaj Kendice

Ponuky

Ceny

Byty na predaj3 ponuky
—
Domy na predaj5 ponúk
—
Novostavby6 ponúk
—

Vývoj ponukových cien

Domy na predaj · okres okres Prešov

2 111 €/m²+0,5 % za rok

05/202309/2026
Priemerná ponuková cena domov na predaj za m², okres okres Prešov a Slovensko, podľa mesiacov
05/20231 947 €/m²1 776 €/m²
06/20231 876 €/m²1 790 €/m²
07/20231 832 €/m²1 777 €/m²
08/20231 838 €/m²1 773 €/m²
09/20231 832 €/m²1 773 €/m²
10/20231 853 €/m²1 765 €/m²
11/20231 741 €/m²1 736 €/m²
12/20231 733 €/m²1 744 €/m²
01/20241 731 €/m²1 748 €/m²
02/20241 671 €/m²1 736 €/m²
03/20241 804 €/m²1 731 €/m²
04/20241 810 €/m²1 745 €/m²
05/20241 782 €/m²1 727 €/m²
06/20241 661 €/m²1 729 €/m²
07/20241 647 €/m²1 723 €/m²
08/20241 686 €/m²1 722 €/m²
09/20241 660 €/m²1 734 €/m²
10/20241 759 €/m²1 742 €/m²
11/20241 798 €/m²1 746 €/m²
12/20241 815 €/m²1 799 €/m²
01/20251 864 €/m²1 808 €/m²
02/20251 878 €/m²1 801 €/m²
03/20252 006 €/m²1 826 €/m²
04/20252 187 €/m²1 796 €/m²
05/20252 167 €/m²1 777 €/m²
06/20252 196 €/m²1 801 €/m²
07/20252 196 €/m²1 793 €/m²
08/20252 145 €/m²1 762 €/m²
09/20252 101 €/m²1 793 €/m²
10/20252 215 €/m²1 812 €/m²
11/20252 093 €/m²1 823 €/m²
12/20252 074 €/m²1 818 €/m²
01/20262 040 €/m²1 761 €/m²
02/20262 009 €/m²1 788 €/m²
03/20262 006 €/m²1 768 €/m²
04/20262 039 €/m²1 781 €/m²
05/20262 109 €/m²1 765 €/m²
06/20262 194 €/m²1 855 €/m²
07/20262 119 €/m²1 838 €/m²
08/20262 174 €/m²1 827 €/m²
09/20262 111 €/m²1 853 €/m²

Priemerné ponukové ceny za m² · 09/2026

Prešovský kraj: medziročná zmena cien predaných bytov a domov +8,9 % (Štatistický úrad SR, 2. štvrťrok 2026)

Kendice v číslach

Sociálna úroveň

Podpriemerná

Obyvatelia

2 103+7,3 % za 10 rokov

20112025
Obyvatelia, Kendice, podľa rokov
20111 830
20121 860
20131 877
20141 923
20151 960
20161 985
20172 001
20182 014
20192 025
20202 044
20212 009
20222 032
20232 047
20242 082
20252 103

Priemerný vek

36SR 42,6

0–14SR22,8 %
15–2414,5 %
25–3921,2 %
40–6428,5 %
65+13 %

Nezamestnanosť

5,4 %SR 4 %

12/202308/2026
Nezamestnanosť, Kendice a SR, priemer za 12 mesiacov
12/20234,9 %4,1 %
01/20244,9 %4 %
02/20244,9 %4 %
03/20244,9 %3,9 %
04/20244,9 %3,9 %
05/20244,9 %3,9 %
06/20244,9 %3,9 %
07/20244,9 %3,9 %
08/20244,9 %3,9 %
09/20244,9 %3,9 %
10/20244,9 %3,9 %
11/20244,9 %3,9 %
12/20244,9 %3,8 %
01/20255 %3,8 %
02/20255 %3,8 %
03/20254,9 %3,8 %
04/20254,9 %3,8 %
05/20254,9 %3,8 %
06/20255 %3,8 %
07/20255,1 %3,8 %
08/20255,1 %3,8 %
09/20255,1 %3,8 %
10/20255,1 %3,8 %
11/20255,1 %3,8 %
12/20255,2 %3,8 %
01/20265,3 %3,9 %
02/20265,4 %3,9 %
03/20265,5 %3,9 %
04/20265,5 %4 %
05/20265,6 %4 %
06/20265,5 %4 %
07/20265,4 %4 %
08/20265,4 %4 %

Mzda v okrese

1 720 €SR 1 864 €

20092025
Priemerná mzda, okres Prešov a SR, podľa rokov
2009697 €803 €
2010732 €828 €
2011767 €853 €
2012774 €881 €
2013785 €891 €
2014847 €957 €
2015875 €993 €
2016903 €1 034 €
2017956 €1 095 €
20181 022 €1 171 €
20191 104 €1 266 €
20201 155 €1 324 €
20211 219 €1 401 €
20221 287 €1 500 €
20231 430 €1 637 €
20241 599 €1 749 €
20251 720 €1 864 €

Štatistický úrad SR 2025 · ÚPSVaR 08/2026 · INEKO · Profesia

Okolie


Načítavame mapu…