Byty na predaj Jelšava

Ponuky

Ceny

Byty na predaj5 ponúk
—
Domy na predaj3 ponuky
—

Vývoj ponukových cien

Byty na predaj · okres okres Revúca

1 185 €/m²+21,1 % za rok

05/202309/2026
Priemerná ponuková cena bytov na predaj za m², okres okres Revúca a Slovensko, podľa mesiacov
05/2023863 €/m²2 534 €/m²
06/2023830 €/m²2 547 €/m²
07/2023811 €/m²2 547 €/m²
08/2023824 €/m²2 524 €/m²
09/2023794 €/m²2 511 €/m²
10/2023797 €/m²2 521 €/m²
11/2023759 €/m²2 496 €/m²
12/2023762 €/m²2 495 €/m²
01/2024781 €/m²2 510 €/m²
02/2024796 €/m²2 499 €/m²
03/2024798 €/m²2 504 €/m²
04/2024799 €/m²2 525 €/m²
05/2024795 €/m²2 527 €/m²
06/2024794 €/m²2 538 €/m²
07/2024796 €/m²2 530 €/m²
08/2024837 €/m²2 555 €/m²
09/2024840 €/m²2 586 €/m²
10/2024853 €/m²2 571 €/m²
11/2024858 €/m²2 594 €/m²
12/2024873 €/m²2 646 €/m²
01/2025874 €/m²2 696 €/m²
02/2025994 €/m²2 698 €/m²
03/2025969 €/m²2 815 €/m²
04/2025975 €/m²2 812 €/m²
05/2025984 €/m²2 802 €/m²
06/2025973 €/m²2 822 €/m²
07/2025972 €/m²2 832 €/m²
08/2025972 €/m²2 844 €/m²
09/2025978 €/m²2 909 €/m²
10/20251 150 €/m²2 943 €/m²
11/20251 145 €/m²3 013 €/m²
12/20251 110 €/m²3 072 €/m²
01/20261 203 €/m²2 993 €/m²
02/20261 204 €/m²3 085 €/m²
03/20261 382 €/m²3 034 €/m²
04/20261 438 €/m²3 080 €/m²
05/20261 414 €/m²3 062 €/m²
06/20261 265 €/m²3 035 €/m²
07/20261 203 €/m²3 048 €/m²
08/20261 232 €/m²3 035 €/m²
09/20261 185 €/m²3 070 €/m²

Priemerné ponukové ceny za m² · 09/2026

Banskobystrický kraj: medziročná zmena cien predaných bytov a domov +12,4 % (Štatistický úrad SR, 2. štvrťrok 2026)

Jelšava v číslach

Sociálna úroveň

Nízka

Obyvatelia

3 178−0,4 % za 10 rokov

20112025
Obyvatelia, Jelšava, podľa rokov
20113 235
20123 224
20133 189
20143 191
20153 191
20163 194
20173 216
20183 219
20193 289
20203 312
20213 171
20223 177
20233 160
20243 177
20253 178

Priemerný vek

36,9SR 42,6

0–14SR18,9 %
15–2416,3 %
25–3922,2 %
40–6429,7 %
65+12,9 %

Nezamestnanosť

7,5 %SR 4 %

12/202308/2026
Nezamestnanosť, Jelšava a SR, priemer za 12 mesiacov
12/20239,1 %4,1 %
01/20249 %4 %
02/20248,8 %4 %
03/20248,7 %3,9 %
04/20248,5 %3,9 %
05/20248,4 %3,9 %
06/20248,3 %3,9 %
07/20248,2 %3,9 %
08/20248 %3,9 %
09/20247,9 %3,9 %
10/20247,7 %3,9 %
11/20247,7 %3,9 %
12/20247,7 %3,8 %
01/20257,6 %3,8 %
02/20257,4 %3,8 %
03/20257,3 %3,8 %
04/20257,2 %3,8 %
05/20257,3 %3,8 %
06/20257,3 %3,8 %
07/20257,3 %3,8 %
08/20257,3 %3,8 %
09/20257,2 %3,8 %
10/20257,2 %3,8 %
11/20257,2 %3,8 %
12/20257,2 %3,8 %
01/20267,5 %3,9 %
02/20267,5 %3,9 %
03/20267,6 %3,9 %
04/20267,6 %4 %
05/20267,5 %4 %
06/20267,4 %4 %
07/20267,5 %4 %
08/20267,5 %4 %

Mzda v okrese

1 509 €SR 1 864 €

20092025
Priemerná mzda, okres Revúca a SR, podľa rokov
2009589 €803 €
2010633 €828 €
2011715 €853 €
2012734 €881 €
2013720 €891 €
2014764 €957 €
2015770 €993 €
2016788 €1 034 €
2017789 €1 095 €
2018878 €1 171 €
2019994 €1 266 €
20201 083 €1 324 €
20211 147 €1 401 €
20221 243 €1 500 €
20231 332 €1 637 €
20241 423 €1 749 €
20251 509 €1 864 €

Štatistický úrad SR 2025 · ÚPSVaR 08/2026 · INEKO · Profesia

Okolie


Načítavame mapu…